NEWS

Bydgoszcz: Śluza Brdyujście na finiszu

Kończą się prace remontowe na śluzie Brdyujście. Zabytkowa budowla, która będzie pełnić funkcje dydaktyczno-ekspozycyjne. Inwestycja jest warta 6 mln zł. Przewidywane zakończenie prac remontowych na śluzie Brdyujście to 20 listopada.

Metro: Zaproszenie na Dni Transportu Publicznego

Metro Warszawskie Sp. z o. o. serdecznie zaprasza na „Dni Transportu Publicznego”- największą imprezę plenerową poświęconą komunikacji miejskiej w Warszawie, która odbędzie się na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Ostrobramskiej 38 w najbliższy weekend.

Katowice: Kto żyw bieży do wieży

Od 20 września wieża wyciągowa szybu „Warszawa” w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego będzie punktem startowym spotkań plenerowych dla dorosłych i dzieci. Wieżę wyciągową szybu „Warszawa”, górującą nad terenem dawnej kopalni „Katowice”, zna prawie każdy mieszkaniec Górnego Śląska i kojarzy z nową siedzibą Muzeum Śląskiego. To ważny i piękny świadek historii wyjątkowego miejsca, jakim jest Śląsk.

Małopolska: Zachowanie i odnowa dziedzictwa kulturowego Karpat - konserwacja zabytków

W dniach 15-16 września 2014 w oddziale Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów – Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku” odbywała się konferencja pn. „Zachowanie i odnowa dziedzictwa kulturowego Karpat - konserwacja zabytków” w ramach współpracy międzyregionalnej z Samorządowym Krajem Preszowskim.

Małopolskie: Święto wina i miodu

Już po raz trzeci w Gromniku obchodzono Pogórzańskie Święto Wina i Miodu. Każdy mógł skosztować reprezentacyjnych, docenianych w całym kraju, wyrobów miejscowych winiarzy i pszczelarzy. W wydarzeniu uczestniczył Stanisław Sorys z Zarządu Województwa.

Świętokrzyskie: Wiele atrakcji podczas Europejskich Dni Dziedzictwa

Dziedzictwo – źródło tożsamości” – to hasło przyświecające tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. W ramach święta w najbliższy weekend, 13-14 września Muzeum Narodowe w Kielcach, Teatr im. S. Żeromskiego, Wojewódzki Dom Kultury i Muzeum Okręgowe w Sandomierzu przygotowały liczne imprezy kulturalno – edukacyjne.

Warszawskie Święto Wisły ze świętokrzyskimi akcentami

I Flis Świętokrzyski zakończony sukcesem. W sobotnie popołudnie, 13 września replika trzonu Kolumny Zygmunta dotarła wodą do stolicy i tym samym organizatorzy wydarzenia odtworzyli drogę cokołu sprzed prawie 400 lat. Akcja świętokrzyskich flisaków była mocnym akcentem Święta Wisły, które zgromadziło po obu brzegach rzeki tłumy warszawiaków. Z tak udanej promocji regionu cieszyli się, obecni w Warszawie, wiceminister obrony narodowej Beata Oczkowicz i marszałek województwa Adam Jarubas.

Świętokrzyskie: Centrum Geoedukacji wśród Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2014

entrum Geoedukacji w Kielcach znalazło się w gronie 10 Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2014. Inwestycja została zrealizowana jako kluczowe zadanie inwestycyjne w ramach dużego projektu partnerskiego "Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny'' dofinansowanego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, w ramach Działania 6.4 "Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym''.

Świętokrzyskie: Dzieci z miasta poznawały wieś jesienią

Jak wygląda droga od ziarenka w ziemi do surówki na talerzu, jak przebiegają zbiory marchewki i ziemniaków, co smacznego można przygotować z tych warzyw – tego wszystkiego dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19 Kielcach dowiedziały się w czasie akcji edukacyjnej z cyklu „Cztery pory roku na wsi”. W piątek, 12 września 2014 roku, odwiedziły Spółdzielnię Producentów Warzyw i Owoców „Sielec” oraz uczestniczyły w wykopkach ziemniaków. Organizatorem akcji był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

[ X ]

Zgłoś błąd

E-mail:
Opis błędu *

X
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień
dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.